Samantha Barz: La Porte City Women’s Club*, Trowel Lodge #216*, La Porte City Lions Club, IRCA Roofing Contractor Scholarship, Ken Paulsen “Outstanding Female Athlete” Award

Adria Bechthold: American Lutheran Church Women*

Peyton Bockholt: Marine Corps Distinguished Athlete Award

Mitchell Brandhorst: St. Catherine’s Circle*

Josh Clark: St. Paul United Methodist Women, Marine Corps Distinguished Athlete Award

Justin Clark: La Porte City Lions Club, Cedar Valley Bank & Trust*

Will Crees: Marion & Dorothy Lutz, Union Booster Club*, Army Scholar Athlete Award

Darian Davis: Union Booster Club*

Brian Dunkelberger: Farmers State Bank*, Bernie Saggau Award

Christian Gray: All Iowa Opportunity Scholarship

Trev Hadachek: Ed Bader Memorial, Farmers Cooperative Telephone Company*, Dick Balheim “Outstanding Male Athlete” Award

Natalie Hanson: La Porte City Lions Club/Rolland Memorial, La Porte-Dysart FFA, Benton County & State Farm Bureau, Black Hawk Co. Iowa State University Alumni, Alliant Energy “Community   Service”, Benton County Cattleman’s, Hills Bank & Trust Company, Masonic Grand Lodge of Iowa, Callahan Volunteerism*, Ron Borton (Anton Farms)*, National FFA Foundation, Nataional Merit Scholar, Governor’s Scholarship, Best of Class, Better Business Bureau Award, Outstanding Senior Band, Senior Ag Award

Erin Heckroth: Dysart American Legion, Wayne & Neva Leo, Marion & Dorothy Lutz, Kenneth G. Meyerhoff   Memorial, Dysart Lions Club*, Harlan Rice Memorial*, Dysart General Women’s   Club*, Tama County Women of the   Year

Tanner Heckt: Ascalon Masonic Lodge, Ellis Jones Academic, Advocare “We Build Champions” College Athlete*

Joseph Hicks: Rainsford & Ann Brown Scholarship, Family & Consumer Science  Senior Award

Payton Hilton: All Iowa Opportunity   Scholarship, IGHSAU Volleyball   Scholarship

Savannah Jensen: Dysart Fine Arts Womens   Club*

Elijah Kautz: La Porte-Dysart FFA, Black Hawk Co Farm Bureau, Dysart Lions Club*, Ben R. Brown Memorial*, East Central Iowa Coop, Marine Corps Scholar Award

Katie King: Ascalon Masonic Lodge, Dr. Albert C. Hindman*

Faith McRae: Senior Artist Scholarship

Matt Miller: La Porte City Chamber of Commerce*

Zachary Neuendorf: Matt Memorial*, Outstanding Senior Speech

Magdalene Osmundson: La Porte-Dysart FFA Scholarship

Austin Pauling: Union Education Association*, American Bar Association “American Citizenship   Award”

Nicholas Peters: Pipho Family Dentistry*

Brady Petersen: Waterloo Fire Rescue, Cecil Glenn Teeter Book Scholarship*, Kenneth G. Meyerhoff   Memorial

Emily Phillips: Norma Anders Scholarship, Advocare “We Build Champions” College Athlete*

Cole Pippert: Outstanding Senior Vocalist, Outstanding Senior Speech

Kylie Powell: Army Scholar Athlete Award

Lindsey Powell: Marine Corps “Semper Fidelis” Award, Ascolon Masonic Lodge, Dysart Lions Club*, Dysart Development Corp*, Outstanding Senior Vocalist, Outstanding Senior Speech

Tedd Schmitz: La Porte-Dysart FFA

Grace Sparks: Mabel Hartz Brown & Gladys Hartz Tucker Brown Memorial*

Logan Thomsen: La Porte-Dysart FFA, Jan Ingvall Memorial Scholarship, St. Paul United Methodist Women Scholarship

Jamie Wandschneider: La Porte City Lions Club, Masonic Grand Lodge of Iowa, Dysart Lions Club*, Trowel Lodge #216*, La Porte City Police Dept.*

Sedonna Weisenberger: Hawkeye Community College “Gift in Class” Scholarship

Miranda Wieben: Red Smit Outstanding Golfer